top of page

YAPI KREDİ BANKASI

Biz Bize Buluşmaları

YENİ LİDER, YENİ VİZYON

 

Yapı Kredi Bankası’nda Faik Açıkalın’ndan boşalan genel müdür koltuğuna Garanti Bankası Genel Müdür vekili Gökhan Erün gelmişti. Yeni lider hem kendisini tanıtmak, hem de sahip olduğu vizyonu Yapı Kredi Bankası çalışanlarıyla paylaşmak üzere bir vizyon sunumuna ihtiyaç duyuyordu. “Bizbize Buluşmalar”etkinliği kapsamında gerçekleştirilecek sunum için Sunumo ile iletişime geçme kararı verildi. Yapı Kredi ile ajansımız arasında imzalanan işbirliği anlaşması, aynı etkinlikte yapılacak olan Mert Yazıcıoğlu ve Serkan Ülgen sunumlarının da Sunumo tarafından hazırlanması kararıyla daha geniş bir kapsama erişti.

SUNUMO İMZASI

 

Gökhan Erün, karmaşık finansal tablolardan ve bol sıfırlı rakamlardan bahsetmek yerine, Yapı Kredi’nin yeni dönemdeki vizyonunu anlatmak ve bankanın gelecek dönemdeki yeni rotasından söz etmek arzusundaydı. Vizyon sunumları konusundaki tecrübemizi Sayın Gökhan Erün’ün sunumu için kullanmak üzere el sıkıştık ve Yapı Kredi ile yepyeni bir dönemin ilk işbirliğini başlatmış olduk.

YOL HARİTASI

 

Dünyanın en iyi vizyon sunumlarının, etkileyici bir tasarım ile net ve yalın mesajları birleştirebilen sunumlar olduğunu biliyorduk. Sayın Erün’ün vizyon sunumu talebi, tasarım konusunda kritik kararlar vermemiz gerektiğini gösteriyordu. Sunumun 3060x720 px gibi sıra dışı bir ölçüye sahip olması, tasarım kararlarını alırken ekstra dikkatli olmayı gerektiriyordu. İnce uzun diktörtgen formundaki perde, slayt zeminine yayılan arka plan görsellerini kullanmayı zorlaştırıyordu. Bu nedenle beyaz zemin üzerine Yapı Kredi’nin kurumsal renklerini serpiştirmeye ve bu renk paletini büyük puntolu sloganlar ile büyük boyutlu transparan görsellerle desteklemeye karar verdik.

Slayt1.jpeg

HİKAYE & TASARIM

 

Gökhan Erün, bir lider olarak Yapı Kredi Bankası çalışanlarına ilk kez seslenecekti. Kendisini tanıtmak ve duygusal bir başlangıç yapmak istiyordu. 18 yaşındaki oğlu ile bir basketbol maçında çekilmiş kişisel fotoğrafını kullanarak bu duygusal ve samimi etkiyi elde etmiş olduk. Ailesine ve futbola düşkünlüğünden bahseden Erün, bu sayede etkinliğe “Ben de sizlerden biriyim” mesajını vererek başlamış oldu. Sadeliğin etkisini yakalamak için "Her slaytta 1 fotoğraf" kuralını uyguladık. Slaytlara hem tasarımsal denge sağlaması, hem de hareket ve dinamizm katması amacıyla kurumsal renklerle uygum gösteren hareketli halkalardan yararlandık. Büyük puntolarla yazılan kısa ve özlü başlıklar, mesajların etkili bir şekilde seyirciye geçmesine yardımcı oldu.

ETKİLEŞİM

 

Sunumun sade mesajları ve yalın tasarımı, beklenen duygusal etkiyi yaratmada oldukça etkili oldular. Sahneyi boydan boya kaplayan büyük perde ise tasarım öğelerini ön plana çıkararak tasarım kalitesinin takdir edilmesine ayrıca katkıda bulundu. Alkışların yoğunluğu, Gökhan Erün’un Yapı Kredi topluluğuna duygusal olarak dokunabildiğini gösterdi. CEO’dan sonra sahneye çıkan Mert Yazıcıoğlu ve Serkan Ülgen de “birliktelik” temalı sunumlarıyla elde edilmek istenen etkiyi daha da güçlendirdiler.

Referans PROJELER

HABER Bülteni

Sunum trendleri ve iletişim ipuçlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun

Teklif Alın

TEKLİF Alın

Mümkün olan en iyi teklifi verebilmek için size birkaç önemli sorumuz var.

Lütfen aşağıdaki formu doldurun ve en kısa sürede teklifinizi gönderelim.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page