top of page

MERCEDES

Şirket Tanıtımı

SEKTÖRÜ AYDINLATAN YILDIZ

 

Otomotiv sektörünün 92 yıllık efsanevi markası Mercedes, var olan sunumunu hem içerik hem de tasarım olarak güncellemek ve güncel tasarım trendleriyle uyumlu hale getirmek için Sunumo’ya başvurdu. Şirket, Mercedes markasına yakışan yepyeni bir sunumu hem satış ve hem de şirket tanıtım toplantılarında kullanabilmek istiyordu.

SUNUMO İMZASI

 

Mercedes otomotivde yalnızca geçmişe uzanan güçlü bir teknolojiyi değil, aynı zamanda ilham verici bir tasarım çizgisini de temsil ediyordu. Bu denli güçlü ve ikonik bir markayı “sunum” tasarımında temsil etmek, tam da Sunumo’nun imzasını atmak isteyeceği türden meydan okuyucu bir deneyimdi. Zirve markaları sunumda zirveye taşımak bizim işimizdi ve Mercedes’in işbirliği teklifini memnuniyetle kabul ettik. Uzun ama heyecan verici bir tasarım serüveninin bizi beklediğini bilerek yola koyulduk.

YOL HARİTASI

 

Mercedes klasik bir marka olmasına rağmen, klasik kurumsal renklerin içine sıkışmak istemiyordu. Kurumsal renk paletinin dışına çıkabileceğimiz bilgisini aldığımızda, alternatif renkleri seçmek gibi önemli bir görevle karşı karşıyaydık. Bu noktada Mercedes’in global web sitesini örnek almaya karar verdik ve sunumun renk paletini globalde kullanılan renk kodlarına göre belirlemeyi birincil öncelik olarak tanımladık. Klasik renklerin dışına çıkarak geleneksel çizgiyi aştığımıza göre bu radikalizmi tasarım trendlerine de taşıyabileceğimizi düşündük ve bu doğrultuda dinamik mizanpaj modellerinin arayışına girdik.

Slayt1.jpeg

HİKAYE & TASARIM

 

Sunumun tasarım renk paleti global web sitesinde de kullanılan “kavuniçi, lacivert ve yeşil” olarak belirlendi. Sunumun hakim beyaz arka planı kurumsal hissiyatı güçlendirirken, çeşitlendirilmiş renk kullanımları bu kurumsallığı dinamize etmeye yarıyordu. Bizden istenen, “Her zamankinden farklı, sıra dışı ve şaşırtıcı” olana ulaşmamızdı, biz de slayt layoutlarını düşey olarak ayrışmış alanlara bölerek ve bu alanları yukarıdan aşağıya dikey olarak inen fragmanlara ayrılmış fotoğraf kuşaklarıyla doldurarak bu farklılık arayışına yanıt verdik. Bölünmüş fotoğraf yapıları ve asimetrik kullanımlar, Mercedes markasının tarihten gelen geleneksel marka kimliğini “genç” bir görünüme kavuşturmamıza yardım etti.

ETKİLEŞİM

 

Mercedes marka kurallarını esnetmek yoluyla tasarımsal imgelemi özgür bırakmış ve sıra dışı, yeni ve farklı bir sunum kimliğine kavuşma cesaretini göstermişti. Aynı zamanda hem kurumsal ağırbaşlılığı korurken, hem de sıra dışı tasarım denemelerine girişmek ve bunları birbirlerini nötrlemeyecek şekilde sentezleyebilmek, uzun yıllara dayanan tasarım birikimi ve deneyimini gerektiriyordu. Ortaya çıkan sonuç, bu dengeli kullanım beklentisini tatmin ettiği gibi, şirketin sunumsal kimliğine yepyeni bir dinamizm katmış oldu.

Referans PROJELER

HABER Bülteni

Sunum trendleri ve iletişim ipuçlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun

Teklif Alın

TEKLİF Alın

Mümkün olan en iyi teklifi verebilmek için size birkaç önemli sorumuz var.

Lütfen aşağıdaki formu doldurun ve en kısa sürede teklifinizi gönderelim.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page