top of page

İGA

İstanbul Yeni Havalimanı

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI

Türkiye’nin dünyaya açılan vitrini olarak görülen ve dünyanın en büyük havalimanı olmasıyla yalnızca Türkiye’de değil, dünya havacılık tarihinde de bir mihenk taşı olarak kabul edilen İstanbul Yeni Havalimanı, 2018 yılında hizmete açıldı. Havalimanı’nı inşa etmek ve 25 yıl boyunca işletmek üzere sözleşme imzalayan İGA, ulusal ve uluslararası platformlarda hem yeni havalimanını tanıtmak hem de ticari alanları pazarlamak için çok sayıda sunum yapmış ve bu sunumlarda Sunumo danışmanlığını tercih etmişti. İstanbul Airport City sunumu, bu bir dizi işbirliğinin bir parçası olarak ortaya çıktı.  

SUNUMO İMZASI

 

İstanbul Airtport City, bünyesinde oteller, ofisler, alışveriş merkezi ve sosyal yaşam alanları, hastaneler, camiler, okullar ve fuar alanları yer alan devasa bir şehir projesiydi. Büyük ürün lansmanları ve mega proje tanıtımları konusundaki tecrübemizi İstanbul Airport City için kullanmamız gerekiyordu. İki haftalık çalışmanın sonucunda, imzamızı atmaktan gurur duyduğumuz bir sunum projesi ortaya çıkardık. 

YOL HARİTASI

 

İstanbul Airport City sunumu öncelikle yatırımcıları hedef alan bir sunumdu. O nedenle “Neden İstanbul Airport City’ye yatırım yapmalıyım?” sorusunun net cevabını vermeli ve yatırımcıyı bu konuda teşvik etmeliydi. İkna sunumlarında özellikle bilgilendirici içeriklerde çok etkili olan “tümdengelim” kurgusuyla gitmeye ve bu kurguyu modern ve şık bir tasarım konseptiyle desteklemeye karar verdik. İGA’nın sahip olduğu 3D havalimanı modellemeleri bu etkileyici görselliği oluşturabilmemiz için aradığımız görsel desteği sunuyordu.

2.jpg

HİKAYE & TASARIM

 

İstanbul Yeni Havalimanı’nı anlatabilmek için önce İstanbul’u anlatarak başlamak gerekiyordu. “İstanbul Dünyanın Merkezi” söylemiyle, İstanbul’un stratejik önemine dikkat çeken bir slayt hazırladık. Ardından bir havalimanı için bu konumun önemine dikkat çektik. Slayt yapılarını büyük fotoğraflara yer açacak şekilde kurgulayarak, tasarımın görsel etkisini daha çarpıcı hale getirdik. İstanbul’u anlatan yüksek çözünürlüklü sanatsal fotoğrafların yanı sıra, kuşbakışı 3D görselleri ve havalimanının ikonu haline gelen ödüllü haberleşme kulesini kullanarak tasarım kalitesini daha dikkat çekici hale getirdik. Kurumsal renklere uygun olarak hazırlanan hareketli kutucuklar ile bir yandan slaytlara dinamizm katarken, bir yandan da fotoğraf alanlarını işgal etmeyen işlevsel yazı alanları ortaya çıkarmış olduk. 

ETKİLEŞİM

 

Sunumun etkisi beklenenden çok daha büyük oldu. İGA yöneticileri tarafından yurtiçi ve yurtdışında sayısız mecrada sunulan sunum, çok sayıda yatırımcının ilgisini çekti ve etkili geri dönüşler aldı. Airport City üzerindeki ticari alanlardan birçoğu sunum yapılan işletmeciler tarafından kiralandı ve kullanıma açıldı. İstanbul Airport City sunumu, aynı zamanda İstanbul’u ve İstanbul Yeni Havalimanı’nı tanıtma görevi de görerek Türkiye için önemli bir PR aracı haline geldi. 

Referans PROJELER

HABER Bülteni

Sunum trendleri ve iletişim ipuçlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun

Teklif Alın

TEKLİF Alın

Mümkün olan en iyi teklifi verebilmek için size birkaç önemli sorumuz var.

Lütfen aşağıdaki formu doldurun ve en kısa sürede teklifinizi gönderelim.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page